Ohlédnutí za WordCamp Praha 2016

Jelikož právě probíhají horečné přípravy na letošní ročník akce, ohlédněme se za tím minulým. Ten byl doposud největší WordPress akcí pořádanou v České Republice.

WordCamp Praha 2016 v číslech

  • 382 posluchačů usedlo v přednáškových sálech
  • 12,5 hodin se přednášelo
  • 18 hodnotných přednášek
  • 15 hvězdných přednášejících
  • 10 členů realizačního týmu

Přednášky, které utkvěly v paměti

Nezapomenutelný byl entuziastický přednes Tomáše Kocifaje o ne/nakupování prémiových šablon. Borek Bernard se rozpovídal o teoretické přípravě na REST API a VersionPressu. Velký úspěch sklidil i Honza Tichý se svojí přednáškou o Google Analytics a povídání Filipa Podstavce o SEO a linkbuildingu.

Musíme ovšem vyzdvihnout také výkony ostatních přednášejících. Ohlasy nejen na sociálních sítích už v průběhu akce potvrzovaly, že se WordCamp opravdu vydařil.

Networking až na prvním místě

WordCamp konference ale nejsou zdaleka jen o přednáškách. Jsou především o setkávání lidí z různých oblastí online, kteří se zde mají možnost seznámit, vyměnit si zkušenosti nebo vyřešit své otázky a problémy. To nás těší nejvíce.

Tu vidíte kolem Vládi Musílka dychtivý hlouček shopařů, které zajímá WooCommerce. Petra Mišáka se ptají fanoušci jeho webu SvětAndroida.cz a David Biňovec je zavalen doplňujícími dotazy na optimalizaci výkonu webu a také na jeho působení v Automattic. Zájem je veliký.

WordCamp Praha 2017

Do nového ročníku všem účastníkům, přednášejícím i nám organizátorům přejeme, aby se vše povedlo nejméně tak dobře, jako v roce minulém. Jsme ale neskromní a máme ambice překonat loňské rekordy. Už nyní víme, že seznam přednášejících bude opět hvězdný, témata zajímavá i žhavá a související program vytříbený. Samozřejmě na pohoštění i dobrou kávu pamatujeme také.

Těšte se, bude to pecka!

Přihlaste se k odběru novinek emailem, spojme se a diskutujme na Facebooku, Twitteru i Slacku. Prostřednictvím těchto kanálů vám dáme vědět o předprodeji vstupenek na WordCamp Praha 2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *