Rozhovory s návštěvníky – Jakub Kadeřávek

Jak by ses popsal jako uživatel WP?

Asi nejsem typickým uživatelem WordPressu, využívám jej zejména jako svůj pracovní nástroj. Do detailů se zabývám architekturou WP a jeho funkčností, mám rád preciznost a minimalismus.

Můžeš nám popsat co děláš?

Jsem programátor na volné noze a věnuji se pouze WordPressu. A i v něm je moje pracovní zaměření celkem úzké. Mojí specializací je tvorba šablon a pluginů na míru zpravidla u projektů, které jsou z nějakého důvodu (technicky) nestandardní. Začínám s konzultacemi a mentoringem pro kolegy a agentury.

Můžeš nám popsat nějaký svůj projekt?

Před nedávnem jsme spouštěli redesign webu drawplanet.cz . Jde o web, který prezentuje kurzy kreslení. S klientem spolupracuji od jejich začátku. Řádově mají deseti tisíce návštěv měsíčně, stovky studentů a 5 ateliérů, kde kurzy probíhají. Základem projektu je datově náročný vizuál, proto jsme využili pokročilé technologie – víceúrovňové cachování, napojení na CDN s https/2, vlastní virtuální server a responzivní obrázky.

Proč sis vybral WordPress?

Bylo to spíš naopak – WordPress si vybral mě. Na WordPressu se totiž stavěly weby pro klienty v agentuře, do které jsem nastoupil.

Byl jsi na nějakém z předchozích ročníků WordCampu, co ti to dalo?

Ano, byl jsem na prvním WordCampu. Poznal jsem pár fajn lidí a zároveň si rozšířil obzory – zjistil jsem, co se dá dělat líp a efektivněji.

Proč jdeš letos na WordCamp?

Ve WP komunitě se pohybuji už delší dobu, takže se těším, že potkám staré známé a věřím, že i pár nových lidí. Hodně se těším i na program a možnost probrat konkrétní otázky ohledně WordPressu i komunity.

Které přednášky chceš letos navštívit?

Chci navštívit celou dev sekci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *