Rozhovory s návštěvníky – Petr Hrádek

Jak by ses popsal jako uživatel WP?

Webdesigner tvořící tu nejvyšší kvalitu co nejrychleji a hlavně zadarmo! Znáte to, ne? WordPress používám už asi 10 let ze všech možných stran. Začínal jsem jako všichni pokusy o nějaké malé weby a WP mi hned od začátku spoustu věcí ulehčil. V době, kdy všichni křičeli, že z toho nikdy nebude komerčně použitelný systém, jsem už pracoval s lidmi, kteří to ohýbali na všechny strany. Posledních několik let už vůbec do kódu nesahám a věnuji se jen návrhu designu a hlavně marketingu.

Můžeš nám popsat, co děláš?

V současné době jsem hlavně markeťák a projekťák, co tvoří wireframy a design, hrabe se v UX a neustále se učí analytiku. Zaměřuji se na dlouhodobé klienty střední velikosti, kde je potenciál rozvoje. Vždy potřebuji vědět, že pomáhám dělat kroky kupředu a odhalovat nedostatky v celém byznysu. A díky tomu je najednou z člověka projekťák, ani neví, jak se to stalo.

Můžeš nám popsat nějaký svůj projekt?

Oproti většině lidí z oboru netrávím celý život jen u počítače, ale naopak rád uteču do hor, když to jde. Mé osobní projekty jsou tedy většinou menší a krátkodobé. Srdeční záležitostí je pro mě práce pro klienty, se kterými dělám už přes 5 let a neustále vidím snahu se někam posouvat a zlepšovat. Možná si mě spojíte s projekty jako Koberce K+K, které už dlouho krok za krokem vyvíjíme a zlepšujeme. To pro mě byla skvělá zkušenost, kdy jsem dostal do rukou 15 let fungující společnost, která potřebovala změnit všechny procesy a vymyslet kompletní online prezentaci. Zrovna tady jsme se o WordPress skvěle opřeli a zatím nás rozhodně nezklamal. I když tomu moc lidí nevěřilo, tak WP s námi drží tempo a díky skvělé komunitě nic není problém.

Proč sis vybral WordPress?

Už od mých prvních pokusů o malé weby jsem do něj vkládal velkou důvěru. V zahraničí bylo vidět, že komunita stále roste a nebyl problém najít kvalitní a schopné vývojáře. Věřil jsem tedy, že to je výhledově uchopitelný systém, který nás ještě překvapí. Jsem rád, že jsem se nespletl a v Česku se zformovala skvělá parta lidí, kteří neustále vyvíjí, opravují a starají se o to, aby WordPress byl bezpečný, dokonale funkční a rozšiřitelný snad všemi směry, co mě napadnou. Ve chvíli, kdy jsme na WP dokázali rozjet menší cestovku, ten potenciál mi byl jasný.

Byl jsi na nějakém z předchozích ročníků WordCampu, co ti to dalo?

Bohužel jsem poslední 4 roky žil v zahraničí, takže pro mě WordCamp byl nedosažitelný. Ale sledoval jsem, co se okolo něj děje, jak se nám ta skvělá komunita rozrůstá a hlavně neuvěřitelně zlepšuje. Spoustu zážitků jsem tedy měl alespoň zprostředkovaně a nyní konečně půjdu osobně.

Proč jdeš letos na WordCamp?

Některé letošní přednášející jsem měl tu čest poznat, když ještě ani pořádně nevěděli, jak udělat kvalitní plugin, a dnes jich tvoří desítky ve skvělé kvalitě! Jsem zvědavý, na jaké úrovni se český WordPress pohybuje a také mě hodně zajímá uživatelská část přednášek.

Které přednášky chceš letos navštívit?

Určitě se chystám hlavně na uživatelskou část a zajímají mě workshopy, které vypadají skvěle. Je tam i pár vývojářských přednášek, které chci stihnout, takže budu asi neustále pobíhat sem a tam. Zmiňovat závěrečnou Afterpřednášku asi netřeba, tam snad budeme všichni, ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *