Rozhovory s přednášejícími – Filip Novák

Představ se nám – kdo jsi, co děláš a čím se pracovně zabýváš?

Ahoj všem, jsem Filip Novák, dělám marketingovou show ZeptejSeFilipa na Youtube a aktivně dělám pro živnostníky a střední podnikatele marketingové strategie hlavně na Facebooku.

Můžeš nám o své show „Zeptej se Filipa“ říci více?

Je to show zaměřená na majitele firem a živnostníky, kteří mají zájem získat informace bez obalu, bez přikrášlování a takovou „doufám“ i zábavnou formou. Tvořím v ČR nový projekt, který je zaměřený na marketingovou gramotnost.

Co sis pro posluchače WordCampu 2017 připravil?

Připravil jsem zajímavé informace jak propojit Facebook a WordPress web, aby spolu tyto dvě platformy dobře komunikovaly a taky co se týče online videí, které teď na Facebooku frčí.

Jaký podíl mají podle tebe sociální sítě v on-line marketingu?

Facebook je nejsilnější komunikační kanál v ČR, ale bohužel je hodně podceňován právě těmi, kteří jej používají jen jako distribuční médium. Sociální sítě jsou pro mě asi 90% předmětem mého zájmu.

Jakým způsobem využíváš WordPress?

WordPress řeším hlavně z pohledu mobilní kompatibility a využívám jej díky velmi dobré administraci a variabilitě. Snažím se snížit rychlost načítání, ale ze všeho nejvíc se zaměřuji na to, abych na webu neměl zbytečně moc bordelu. Jinak WordPress používám denně a baví mě nejvíc ze všech CMS, které jsem vyzkoušel. Poslední dobu řeším zabezpečení a SSL.

Jaké vnímáš klady/zápory u WordPressu z tvého pohledu?

To by asi bylo na delší debatu, ale klady převládají. Do mínusů bych zahrnul možnost nakoupit i dost blbou a pomalou šablonu. Musí se to umět dobře nastavit a právě díky snadné dostupnosti se na trhu objevují různé WP weby, které nemají správně nastavené trvalé adresy a podobné nešvary.

Chtěl bys sdělit pár slov našim posluchačům na závěr?

Přeji všem úspěšný start 2017! A mrkněte na mou show na ZeptejSeFilipa ;-).

 

Chcete se dozvědět více?
Kupte si vstupenku a přijďte na WordCamp!

2 komentáře u „Rozhovory s přednášejícími – Filip Novák“

  1. Vybral jsi trochu zvláštní nevýhodu, ale docela to chápu. Šablony, hlavně z ThemeForest jsou sice často dost luxusní (sám tam nakupuju rád a často) ale ta rychlost je často problém. Hodně často mají svoje vlastní administrace, několik stylů a scriptů, které dost zpomalí načítání. U mě to tak dopadá často tak, že si koupím nějakou luxusní placenou šablonu, ale po pár měsících přejdu na nějakou simple free šablonu, kterou si lehce upravím a dostanu se s rychlostí úplně jinam. A to je imho v dnešní době docela podstatné, hlavně z hlediska SEO a použitelnosti webu 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *