Rozhovory s přednášejícími – Martin Hlaváč

1. Představ se nám – kdo jsi, co děláš a čím se pracovně zabýváš?

Ahoj, jsem Martin Hlaváč, programátor z Českých Budějovic a podílím se na místní komunitě Čtvrtkon, ale obecně i ve WP. Pracuju v Brilo Teamu, se kterým jsme se letos pracovně přestěhovali do TCPísek, ale já praktikuji hodně home office 🙂 + jsem se podílel na vzniku WP Frameworku.

2. Co máš pro posluchače WordCampu 2017 připraveno?

No, vzhledem k tomu, že jsem záskok na poslední chvíli, přesněji řečeno 2 dny předem, tak jsem vybral téma, které mě v poslední době docela dost zaujalo – Bedrock, aneb WordPress přes Composer.

3. V čem to může posluchačům pomoci?

Díky Bedrocku je možné používat WordPress přes Composer, což je nástroj na správu závislostí v PHP, který dle mého názoru ve WordPressu hodně chybí z programátorského hlediska. Nicméně nic není dokonalé a to už bych si raději nechal na přednášku…

4. Používáš WordPress k nějaké činnosti, kterou pracovně nebo i osobně provádíš?

Ano, s WordPressem je aktuálně spjata téměř celá moje profesní činnost každý pracovní den a používám ho i na osobní projekty.

5. V čem myslíš, že je WordPress silný nástroj?

Ve výborně zpracované a intuitivní administraci, jednoduchosti a použitelnosti. To vše ale především z uživatelského pohledu.

6. V čem naopak vnímáš jeho slabiny?

V programátorského pohledu se v základu jedná o zastaralý a nezajímavý systém. Nicméně to nemá vliv na konečný výstup, ale jen na to, jak se k němu dostat.

7. Chceš sdělit pár slov našim posluchačům na závěr?

Přijďte, užijte si to, zůstaňte na after party a buďte prosím shovívaví, pro mě to bude totiž velká premiéra na pódiu…

┈┈┈┈┈┈▕▔╲┈┈┈┈┈┈
┈┈┈┈┈┈┈▏▕▂▂▂┈┈┈
▂▂▂▂▂▂╱┈▕▂▂▂▏┈┈
▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏┈┈
▉▉▉▉▉┈┈┈▕▂▂▂▏┈┈
▔▔▔▔▔▔╲▂▕▂▂▂▏┈┈

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *