Rozhovory s přednášejícími – Radim Hasalík

Představ se nám – kdo jsi, co děláš a čím se pracovně zabýváš?

Více než 14 let se věnuji internetovému marketingu. Snažím se pokrývat všechny oblasti, které mi dávají smysl. Pracoval jsem pro firmy jako je Seznam.cz, ESET, Unilever, Bontonland a celkově přes 200 klientů. Stojím za největší českou facebookovou komunitou „Podnikatelé a živnostníci – výměna zkušeností„, kde je v současnosti přes 14 000 podnikatelů. V současnosti vedu tým výkonnostního online marketingu ve společnosti DATART.

Jakým směrem se on-line marketing ubírá podle tvého názoru?

Stále častěji se objevují podnikatelé se silným příběhem a chutí měnit svět. Řeší se celospolečenský přesah. Už to není jen o tom, že někdo udělá eshop nebo službu levnější než ostatní. Mnohem více se začíná řešit skutečná podstata podnikání. Jednotlivé nástroje online marketingu se zpřesňují, dávají více možností. Specializace začíná být výhodou. Zároveň s tím ale roste potřeba jednotlivé aktivity a specialisty koordinovat. A to je právě práce pro specialistu online marketingu, který si dokáže udržet přehled napříč celým onlinem.

Co sis pro posluchače WordCampu 2017 připravil?

Dost často majitelé firem osloví výhradně tvůrce webů. Zapomenou na online marketing. Přitom tyto dva světy by měly úzce spolupracovat. V rámci své přednášky zkusím tvůrcům webu předat základní věci, na které by při tvorbě webů neměli zapomínat. A jako vedlejší efekt by to mohlo ovlivnit i jejich vlastní podnikání.

Myslíš, že dnes postavený web, by měl šanci uspět i bez marketingu?

Pokud to bude unikátní služba, která bude unikátní a po které bude doslova hlad, tak je to možné. Ve většině případů spuštěním stránek práce nekončí. Naopak začíná nutnost pořádně makat na tom, aby web díky online marketingu uspěl.

Používáš WordPress k nějaké činnosti, kterou pracovně nebo i osobně provádíš?

Nepoužívám WordPress. Občas se s ním setkávám u některých svých klientů.

Jaké vnímáš klady/zápory u WordPressu z tvého pohledu?

Jako největší zápor vnímám situaci, kdy to nějaký vývojář WordPressu příliš překombinuje a web je zbytečně pomalý. Právě rychlost webu je třeba jedním z klíčových prvků pro SEO. Další nevýhodou je, že lze každý WordPress vyladit a administrace potom není jednotná. To potom prodražuje správu webu napříč různými zákazníky.

Chtěl bys sdělit pár slov našim posluchačům na závěr?

Dělejte weby ve spolupráci se specialisty online marketingu. Klientům to pomůže a vám to umožní získat dlouhodobého zákazníka, který k vám bude zadávat další úpravy webu.

 

Chcete mít úspěšný web?
Kupte si vstupenku a přijďte si poslechnout na co nesmíte zapomenout!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *