WordCamp na Slacku

Minulý ročník jsme spustili pro WordPress akce komunitní Slack – skvělý nástroj pro online komunikaci, kde můžete získat aktuální informace o WordCampu a chatovat s dalšími lidmi, kteří se v čechách kolem WordPressu pohybují. Schází se nás zde již více než stovka.

Plánujeme ho aktivně využívat i pro WordCamp Praha 2017, takže pokud vás konference zajímá, máte konkrétní dotaz, nebo jen chcete diskutovat o WordPressu, tak neváhejte a přidejte se k nám!

Náš Slack naleznete na adrese https://wpcz.slack.com/, pro přístup však budete nejdříve potřebovat pozvánku nebo účet na WordPress.org (ten je vhodné mít tak jako tak – díky němu můžete využívat podporu na WordPress.org, nebo pomoci s překladem).

Proč Slack?

Možná si říkáte, proč byste měli používat další komunikační kanál, když jsou zde Facebook skupiny (+ WordPress Diskuze a WordPress Česko), Twitter, fórum a určitě i další (rádi se o nich dozvíme – pokud znáte další místa, kde se o WP diskutuje, dejte vědět v komentáři).

Hlavním důvodem je to, že Slack je oficiálním komunikačním nástrojem v celosvětové WordPress komunitě, se kterou můžete diskutovat na https://wordpress.slack.com/ (budete opět potřebovat přihlašovací údaje, které používáte pro přístup na WordPress.org).

Přístup na náš Slack je tak již pouze krůček od připojení se k dalším tisícům WordPress uživatelů a vývojářů po celém světě.

Druhým důvodem je to, že se jedná opravdu o kvalitní nástroj, který je dostupný na mnoha platformách (od pouhého webového prohlížeče, přes specializované desktopové aplikace, po aplikace na rozličné mobilní telefony).

Jak se připojit?

Pro přístup na Slack můžete použít 2 možnosti:

a) pomocí svého účtu na WordPress.org – je k němu přiřazena adresa <jmeno>@chat.wordpress.org, se kterou se můžete do Slacku rovnou registrovat,

b) nebo můžete vyplnit vaši běžnou e-mailovou adresu na následující stránce a následně by vám měla dorazit pozvánka:
Formulář pro zaslání pozvánky

3 komentáře u „WordCamp na Slacku“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *